co_przyniesie_nam_jutro.jpg

Kiedy przyjrzymy się postępowi, jaki dokonał się w dziedzinie medycy w ostatnich dekadach, to możemy z nadzieją spoglądać w przyszłość. W tym okresie wynaleziono przecież mnóstwo leków, dzięki którym nie musimy się już obawiać wielu chorób. Dysponujemy również coraz nowocześniejszym sprzętem medycznym, który umożliwia nam na przykład dokonywanie małoinwazyjnych, ale bardzo skutecznych zabiegów.

W dzisiejszych czasach do wielu operacji nie jest w ogóle potrzebny skalpel. Nauczyliśmy się również przeszczepiać wiele organów czy też poczyniliśmy ogromne postępy w chirurgii plastycznej. Są to znaczące pozytywy, które jednak nie mogą zagwarantować nam, że w przyszłości medycyna nadal będzie się tak znakomicie rozwijać.

Możliwe jest przecież, że aktualny poziom medycyny jest poziomem, który trudno jest w ogóle przeskoczyć. Nasze możliwości z pewnością są ograniczone i nie jest wykluczone, że do tych granic w ostatnich dekadach znacznie się zbliżyliśmy. Obecnie średnia długość życia ludzkiego w krajach rozwiniętych jest bardzo wysoka i zapewne jeszcze się wydłuży.

Oczywiste jest jednak to, że nie możemy wydłużać jej w nieskończoność, no bo przecież nigdy nie będziemy nieśmiertelni. Kolejną kwestią, o której warto tutaj powiedzieć kilka słów, jest ewolucja zachodząca w przyrodzie, która zauważalna jest również wśród groźnych patogenów. Stale zmienia swoją postać na przykład wirus grypy, który jest coraz odporniejszy na leki, jakimi próbujemy go zwalczać.

twój metabolizm poprawi Malarone jako lek wyprodukowany w tym celu

Przyszłość medycyny jest więc wielkim znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *