Czym będzie zajmowała się medycyna przyszłości?

czym_bedzie_zajmowala_sie_medycyna_przyszlosci.jpg

W dzisiejszych czasach postęp technologiczny jest niezwykle dynamiczny, co bezpośrednio wpływa na postęp w medycynie, w której co jakiś czas następują znaczące przełomy. Nauczyliśmy się już radzić sobie z wieloma wirusami i bakteriami, które przez stulecia odbierały życie milionom ludzi. Ogromnie poprawiła się również skuteczność chirurgów, którzy dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem. Te i inne aspekty wpływają na to, że żyjemy coraz dłużej i cieszymy się lepszym zdrowiem.

Trudno jednak przewidywać, w jakich kierunkach będzie rozwijała medycyna w przyszłości. Zdaje się, że jednym z priorytetów będą badania nad znalezieniem lekarstwa na takie choroby, jak rak czy AIDS. Od lat naukowcy i lekarze zajmują się tym problemem i zapewne nie przestaną, dopóki nie uda się im znaleźć zadowalającego rozwiązania. Z nieco innych pobudek spore pieniądze powinny być nadal inwestowane w chirurgię plastyczną.

Ten dział medycyny jest po prostu dochodowy, a wydane na niego pieniądze mogą się dość szybko zwrócić. Z pewnością, nie będą więc one marnowane i nie ucierpią na tym inne działy medycyny. Zapewne, w dalszym ciągu spore fundusze będą przeznaczane na profilaktykę medyczną oraz na kampanie społeczne, które mają dla przykładu zniechęcić ludzi do palenia papierosów. Tego typu inwestycje również wydają się sensowne.

Szczególnie profilaktyka jest ważna, co najdobitniej widać chyba na przykładzie nowotworów, które wcześnie wykryte można skutecznie leczyć. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nie pojawią się nowe wirusy i bakterie, którymi również będzie musiała zająć się medycyna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *