medycyna_–_cele_na_przyszlosc.jpg

W ostatnich dekadach medyna zrobiła ogromne postępy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że na jej rozwój przeznaczane są ogromne pieniądze.

Każdy z nas powinien zgodzić się z tym, że zdrowie jest najważniejsze i dlatego badania naukowe wypracowywujące nowe rozwiązania w dziedzinie medyny warte są każdych nakładów pieniężnych. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kolejne sukcesy naukowców niekoniecznie muszą przełożyć się na poprawienie stanu zdrowia całej populacji ziemi.

Potrzebne są jeszcze środki na to, żeby korzystać z owoców postępu a tych w wielu krajach na świecie brakuje. Dla mieszkańców wielu państw nowe odkrycia w dziedzinie medycyny niewiele znaczą, ponieważ i tak nie mogą oni z nich korzystać.

W przyszłości powinno się więc wydawać pieniądze nie tylko na zdobywanie nowych leków i sprzętu medycznego, ale również na to, żeby te środki były powszechnie dostępne. Oczywiście, rozwiązanie tego problemu zależy od możnych tego świata, czyli od władz państwowych oraz organizacji międzynarodowych, takich jak chociażby ONZ.

Zobacz jakie objawy wywołuje żółtaczka fizjologiczna u noworodków a następnie odwiedź lekarza altargo maść

Na chwilę obecną z dobrodziejstw współczesnej medyny korzysta tak naprawdę niewielki procent ludzkości. Pozostali leczą się metodami, które w na przykład w bogatej Europie Zachodniej od lat nie są już stosowane.

Zdaje się, że postęp cywilizacyjny, a więc również postęp w medycynie, powinien mieć przełożenie na życie wszystkich ludzi na świecie. Konieczne zdaje się więc upowszechnienie nowoczesnych urządzeń medycznych oraz lekarstw.

Nie możemy pozwolić, żeby były to dobra dostępne tylko nielicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *