medycyna_przyszlosci__prognozy.jpg

Oczywiście, nigdy nie wiadomo, co przyniesie nam przyszłość. Spróbujmy jednak postarać się o sformułowanie ogólnych prognoz dotyczących rozwoju medycyny, czyli kwestii, która dotyczy praktycznie każdego z nas. Na chwilę obecną z pewnością możemy być zadowoleni z tego, jakimi instrumentami dysponuje współczesna medycyna.

Niestety, dla wielu osób nie ma to większego znaczenia, ponieważ nie mają one szansy na skorzystanie z nowoczesnego sprzętu medycznego czy też z drogich leków. Osoby takie znajdziemy nawet w naszej części Europy, a w Azji czy w Afryce stanowią one znaczny procent społeczeństwa. Pamiętajmy jednak, że wszystkie nowości technologiczne w miarę upływu lat tanieją i są zastępowane przez kolejne.

Dzięki temu w przyszłości biedne kraje powinny zapewnić lepszy poziom opieki zdrowotnej swoim obywatelom. Miejmy nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Medycyna przyszłości z pewnością będzie skupiała się na leczeniu tak zwanych chorób cywilizacyjnych.

Pojęcie to jest mało ostre, jednak zazwyczaj mówi się w ten sposób na przykład o AIDS czy raku. Ciągle notuje się pewne postępy w leczeniu tego rodzaju schorzeń, jednak nadal są to choroby, na które umiera zbyt dużo ludzi. Priorytetowe jest więc znalezienie na nie leku albo szczepionki.

Dość oczywiste zdaje się również to, że w przyszłości ogromne pieniądze będą wkładane w rozwój chirurgii plastycznej. Może nie jest to najważniejsza dziedzina, ale z pewnością bardzo dochodowa. Inwestowanie w nią jest więc bardzo opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *