Medycyna wczoraj, dziś i jutro

medycyna_wczoraj_dzis_i_jutro.jpg

Medycyna rozwijała się przez całą historię ludzkości, jednak w różnych okresach rozwój ten przybierał różne natężenia. Oczywiście, najwięcej odkryć i postępów w tej dziedzinie pojawiło się w XX i XXI wieku, co było związane z ogólnym przyspieszeniem postępu technologicznego, jaki miał miejsce w tym okresie. W dzisiejszych czasach medycyna może niemalże czynić cuda. Co przyniesie przyszłość? Naprawdę trudno jest to przewidzieć.

W dzisiejszych czasach medycyna jest na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczyć może chociażby wysoka przeciętna długość życia czy też zmniejszenie się wskaźnika umieralności wśród niemowląt. W ostatnich dekadach wynaleziono całkiem sporo leków na choroby, które do tej pory uznawane były za śmiertelne. Warto zwrócić uwagę, że ziemi nie pustoszą już tak potworne zarazy, jakie pojawiały się w poprzednich stuleciach. W ogóle zdaje się, że termin „epidemia” nieco zmienił swoje znaczenie.

W Polsce mówi się na przykład o epidemiach choroby, która w przeciągu kilku miesięcy zabiła raptem kilka osób. Dawniej zapewne liczby te sięgałyby setek tysięcy. Oczywiście, na wiele chorób nadal nie mamy lekarstwa, chociaż można wskazać sporo przykładów schorzeń, od których jeszcze całkiem niedawno umierało się od razu, a obecnie można z nimi żyć przez długie lata. W przyszłości medycyna skupi się zapewne na znalezieniu lekarstwa czy też szczepionki na raka, który w dzisiejszych czasach jest prawdziwą plagą.

lekiem o dużej sprzedaży szczyci się Volumatic

Czy to się uda? Miejmy nadzieję, że tak. Z pewnością, gdybyśmy nauczyli się jeszcze skuteczniej walczyć z nowotworami, to byłby to ogromny przełom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *