Niepewna przyszłość medycyny

niepewna_przyszlosc_medycyny.jpg

Kiedy zapoznamy się z narzędziami i technikami, jakie w ostatnich latach pojawiły się w medycynie, to wydawać by się mogło, że w przyszłości dziedzina ta nadal będzie się znakomicie rozwijała. Są jednak pewne aspekty, które mogą napawać nas niepokojem. Trudno jednoznacznie stwierdzić, jak długo trwać będzie okres, w którym medycy rozwija się tak prężnie, jak w ostatnich dekadach.

Można przypuszczać, że w pewnym momencie będzie miało miejsce zahamowanie tego procesu. Raczej nigdy nie uda nam się osiągnąć poziomu, w którym będziemy potrafili skutecznie walczyć z wszystkimi istniejącymi chorobami. Nie można też w nieskończoność wydłużać średniego życia ludzkiego, ponieważ nie staniemy się nigdy nieśmiertelni.

Reasumując, można powiedzieć, że rozwój medycyny osiągnął już tak wysoki pułap, że bardzo możliwe jest, że już niedługo ta dziedzina przestanie się tak prężnie rozwijać. Musimy również pamiętać, że istnieje coś takiego jak choroby cywilizacyjne, które zmieniają się co jakiś czas. W dzisiejszych czasach w ten sposób można na przykład nazwać AIDS czy raka.

W przyszłości również powinny więc pojawić się kolejne tego typu zagrożenia. Wirusy i bakterie są organizmami, które dość sprawnie ewoluują i uodparniają się na leki. Nie można więc jednoznacznie stwierdzić, że na przykład dżuma nigdy więcej już nie zagrozi ludzkości.

alternatywą do rutinoscorbinu jest Rutinoscorvit

Oczywiście, wszystkie powyższe sądy są tylko i wyłącznie przypuszczeniami, które wcale nie muszą się sprawdzić. Nie mogą mieć one również żadnego przełożenia na pracę lekarzy i naukowców, którzy i tak będą starali się jak najprężniej rozwijać dziedzinę medycyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *